سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧


چهارمین نشست دبیران انجمن‌های علمی برگزار شد

چهارمین نشست دبیران انجمن‌های علمی برگزار شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این نشست به همت اداره کل ساماندهی و پشتیبانی پژوهشی معاونت پژوهش سازمان مرکزی المصطفی و با همکاری معاونت پژوهش مؤسسه آموزش عالی علوم انسانی و مؤسسه زبان‌ و فرهنگ‌شناسی، با دبیران انجمن‌های علمی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور جانشین معاون پژوهش المصطفی(ص) و معاونان پژوهش دو مؤسسه مذکور، 12 اردیبهشت در سازمان مرکزی برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور در ابتدای این نشست علمی، ضمن خیر مقدم و عرض تشکر، این جلسه را شروع مناسبی برای همکاری هرچه بهتر معاونت با انجمن‌های عملی در راستای بهبود بخشیدن به وضعیت انجمن‌ها در انجام فعالیت‌ها و برنامه‌های پژوهشی آنان دانستند.

در ادامه جلسه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین پناهی معاون پژوهش مؤسسه آموزش عالی علوم انسانی و جناب آقای قربانپور معاون پژوهش مؤسسه زبان و فرهنگ‌شناسی، ضمن تشکر و تداوم برگزاری چنین جلساتی، گزارش و توضیحات مختصری راجع به فعالیت‌های انجمن‌های علمی خود ارائه نمودند.

پس از آن، حجت‌الاسلام والمسلمین خالق‌پور جانشین معاون پژوهش المصطفی(ص) جایگاه انجمن‌ها را جایگاه محوری در معاونت پژوهش بر شمرده و تدوین نقشه راه و تفکیک وظایف انجمن‌های علمی چه به لحاظ رشته‌ای (تخصصی) و زبانی و همچنین تدوین آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مورد نیاز را از جمله امور ضروری و مورد نیاز انجمن‌ها دانستند.

تربیت نیروی انسانی (محقق و مدیر پژوهشی)، مشارکت با سایر انجمن‌های علمی و مراکز و نهادهای پژوهشی، مشارکت در همایش‌ها و جشنواره‌های علمی، راه‌اندازی نشریه و همچنین تفکیک فعالیت‌های انجمن‌های علمی پژوهشی با فرهنگی، از دیگر موضوعات مهم این جلسه بود.

 

 

 تاريخ درج خبرپنج شنبه ١٤ ارديبهشت ١٣٩٦

  شماره خبر:٨٥١٣٤

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: