يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧


با حضور حضرت آیت الله اعرافی برگزار گردید؛

با حضور حضرت آیت الله اعرافی برگزار گردید؛

مرجعیت علمی و معرفتی المصطفی به عنوان نقطه برجسته و قله آرمانی در سند چشم انداز المصطفی پیش بینی شده است و برای رسیدن به آن در همه اجزاء نظامات المصطفی نیازمند رویکرد برتر و کیفیت گرا هستیم

 


به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، آیت الله اعرافی، در پنجمین اجلاسیه مدیران، دبیران، گروه ها و اعضای شوراهای پژوهش، ضمن تبریک هفته پژوهش و هفته حوزه و دانشگاه، خاطرنشان کرد: قدردان تلاش تمام دست اندرکاران کاروان بزرگ پژوهش در المصطفی در سازمان مرکزی و سایر دوستان در داخل و خارج در بخش های ستادی و صفی حرکت پژوهش المصطفی هستیم.

وی در ادامه با بیان این که المصطفی علی رغم مواجهه با چالش های متفاوت، در حال پیشرفت است، اظهار داشت: در عرصه پژوهش باید انسان های والا و سخت کوش تربیت شوند که بتوانند در مقابل کوران تمام هجمه ها، سختی ها و چالش ها ایستادگی نموده، وظایف دینی خود را به نحو احسن پیگیری نمایند.

رئیس جامعه المصطفی به ظرفیت های سخن افزاری پژوهش جامعه المصطفی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: فعالیت 200 گروه علمی تربیتی با بیش از 3 هزار استاد و ده ها مجله و نشریه، گستره انجمن های علمی و هزاران پژوهشگر و محقق و نیز فعالیت قطب های مختلف علمی خود گواهی بر گستره فعالیت های پژوهشی جامعه المصطفی است.

آیت الله اعرافی به گستره فعالیت ها و دستاوردهای پژوهشی جامعه المصطفی در حوزه ترجمه و نشر اشاره نمود و خاطرنشان کرد: مجموعه اسناد علمی و نرم افزاهای دانشی و پژوهشی از مهمترین شاخص های زیرساختی پژوهش به شمار می رود.

وی ضمن تاکید بر رشد و توسعه کمی و کیفی ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه پژوهش، تصریح کرد: مرجعیت علمی و معرفتی المصطفی به عنوان نقطه برجسته و قله آرمانی در سند چشم انداز المصطفی پیش بینی شده است و برای رسیدن به آن در همه اجزاء نظامات المصطفی نیازمند رویکرد برتر و کیفیت گرا هستیم که بخش قابل توجهی از آن به همت، برنامه ریزی و مدیریت دوستان و دبیران پژوهشی بر می گردد.

آیت الله اعرافی ضمن اشاره به رویکرد ارتقائی، کیفیت گرا و تحولی المصطفی در حوزه پژوهش، به حوزه نخبگانی و پرورش محقق در تراز گفتمانی و حوزه بین المللی تاکید نمود و یادآور شد: در حوزه تربیت، حمایت و هدایت محققان و نخبگان، باید با نگاهی جدید و همتی بلند، قدم های جدی تری برداشته شود.

رئیس جامعه المصطفی نگارش نظام استادی جدید ناظر به فضای سنتی حوزه های علمیه را یکی از برنامه های پیش روی جامعه المصطفی برشمرد و اذعان داشت: تقویت بنیه سنتی حوزه های علمیه در نظام های مختلف آموزشی و پژوهشی از مهمترین هدفگذاری های تحولات پیش بینی شده است.

وی ارتقاء کیفی روز افزون پایان نامه ها در جامعه المصطفی را مورد توجه قرار داد و ابراز داشت: باید ضمن تقویت بنیه پژوهشی و اخلاقی - تربیتی گروه های علمی، پایه های دانشی سطوح مختلف تحصیلی به ویژه سطح 5 جامعه المصطفی قوی تر گردد.

آیت الله اعرافی در پایان حوزه تدوین متون و تقویت ارتباط پژوهشگران با این مجموعه را مهم ارزیابی نمود و یادآور شد: همواره باید قدردان نعمت الهی که ما را در مسیر حرکت بزرگ نشر اسلام و مبانی الهی در گستره جهانی قرار داده باشیم.

 

 

 تاريخ درج خبرسه شنبه ٢٨ آذر ١٣٩٦

  شماره خبر:٩٠١٨٢

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: