شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨


دوازدهمین جلسه شورای معاونان پژوهشی المصطفی برگزار شد.

دوازدهمین جلسه شورای معاونان پژوهشی المصطفی برگزار شد.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعة‌المصطفی، «حجت‌الاسلام والمسلمین‌ بی‌نیاز» معاون پژوهش جامعةالمصطفی، در جلسه شورای معاونان پژوهشی المصطفی و مراسم تقدیر از فعالان نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی جامعه‌المصطفی، با تأکید بر این که باید از ظرفیت‌های موجود به منظور کاهش تأثیرات بودجه‌ای استفاده حداکثری داشته باشیم، خاطرنشان کرد: به‌کارگیری راه‌های بدیل و برنامه‌ریزی‌های هدفمند، از مؤثرترین مؤلفه‌ها برای جبران کاستی‌های مالی است که باید مورد توجه مراکز و مؤسسات پژوهشی جامعةالمصطفی قرار گیرد.

 

وی بر استفاده از ظرفیت گروه‌ها و انجمن‌های علمی تأکید و خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت خیرین در امر تولیدات و فعالیت‌های پژوهشی و جهت‌دهی به آن و نیز تلاش برای خودکفایی در برگزاری همایش‌ها از راهکارهای مقابله با کاستی‌های مالی است.

 

معاون پژوهش جامعةالمصطفی ضمن تأکید بر اهتمام روزافزون بر کیفیت‌سازی فعالیت‌ها و پرهیز از الزام به کمیت خاص، خاطرنشان کرد: هم‌افزایی بخش‌های مختلف داخل و خارج جامعة‌المصطفی و اهتمام به تولیدات الکترونیکی و دیجیتالی و نیز توجه روزافزون به شبکه نشر بین‌المللی و به نتیجه رساندن کارهای نیمه‌کاره پیشین، از مهم‌ترین نکات صرفه‌جویی و هدفمندسازی فعالیت‌ها به شمار می‌رود.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ بی‌نیاز بر ارائه مباحث نشست‌های علمی در قالب مقالات پژوهشی تأکید و خاطرنشان کرد: توانمندی پژوهشی جامعةالمصطفی بسیار بیشتر از چیزی بود که در دومین نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی المصطفی ارائه شد.

 

معاون پژوهش جامعةالمصطفی با بیان این که جامعةالمصطفی از بدنه پژوهشی فعال و موفقی برخوردار است، ابراز داشت: فعالیت‌های پژوهشی در سال جای از نظر حجم، کیفیت و از نظر همکاری و همدلی جمعی، بی‌سابقه بود؛ جامعة‌المصطفی حدود پنجاه مجله علمی- پژوهشی و علمی- ترویجی مجوزدار منتشر و توزیع می‌کند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین‌ بی‌نیاز با اشاره به این که با وجود محدودیت بودجه‌های پژوهشی، همه المصطفائیان دست در دست هم و با تلاشی روزافزون به دست‌آوردهای ارزشمندی پژوهشی دست یافته‌اند، تصریح کرد: من به نوبه خودم از حضور فعال و موفق بزرگواران و نیز همدلی همکاران ارجمند در برگزاری برنامه‌های هفته پژوهش، به ویژه نمایشگاه جامع دست‌آوردهای پژوهشی المصطفی، تقدیر و تشکر می کنم.

 

گفتنی است «دکتر مقدم»، در ادامه این جلسه، ضمن ارائه گزارشی از فرایند برپایی دومین نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی جامعة‌المصطفی، گفت: پس از تصویب برپایی نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی در یازدهمین جلسه شورای معاونان پژوهش، مجموعه‌ای از دوستان ستادی و صفی در فرایند نمایشگاه با هم همکاری گسترده‌ای پی‌گیری نمودند.

 

مدیرکل سامان‌دهی و پشتیبانی پژوهشی المصطفی راه‌اندازی چهار کمیته تخصصی در دومین نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی را از اقدامات عنوان کرد و ابراز داشت: کمیته برنامه‌ریزی، کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی، کمیته پشتیبانی و تدارکات و نیز کمیته ارزیابی مانند کمیته‌های چهارگانه دومین نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی المصطفی بود که به منظور برگزاری هر چه باشکوه‌تر این نمایشگاه فعال شد.

 

«حجت‌الاسلام کائیدیان»، مدیرکل برنامه‌ریزی و ارزیابی پژوهشی نیز در ادامه این جلسه، با بیان این که همه ادارات کل معاونت پژوهش به منظور پویایی هر چه بیشتر مراسم هفته پژوهش، با یکدیگر هماهنگ و هم‌نظر شدند، خاطرنشان کرد: در سال جاری، مباحث ارزیابی با دقت بیشتری پی‌گیری و معیارهای مهمی مانند بومی‌سازی چینش غرفه مورد توجه ارزیابان قرار گرفت.

 

وی به شاخص‌ها و معیارهای اصلی ارزیابی اشاره نمود و یادآور شد: پانزده شاخص فرعی به عنوان زیرمجموعه شاخص‌های سه‌گانه اصلی تعریف و مورد توجه ارزیابان محترم قرار گرفت.

 

مدیرکل برنامه‌ریزی و ارزیابی پژوهشی با بیان این که برای نوزده غرفه نمایشگاه، 120 فرم ارزیابی تهیه شده است، خاطرنشان کرد: براساس رتبه‌بندی ارزیابان، مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) رتبه نخست را بین مجموعه‌های فعال در نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی کسب نمود.

 

حجت‌الاسلام کائیدیان با اشاره به این که واحد انتشارات جامعه‌المصطفی و پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی نیز به ترتیب رتبه‌های بعدی را از آن خود کردند، یادآور شد: از مراکز خارج کشور، نمایندگی ترکیه موفق شد رتبه نخست را به دست آورد.

 

وی به فرم‌های ارزیابی ارائه‌شده به بازدیدکنندگان اشاره نمود و اذعان داشت: از نقدها و نظرات همکاران و بازدیدکنندگان نمایشگاه دست‌آوردهای پژوهشی استفاده نموده، این موارد مورد توجه مدیران و دست‌اندرکاران فعالیت‌های پژوهشی المصطفی قرار خواهد گرفت.

 

گفتنی است در بخش پایانی این مراسم، مدیران و کارشناسان پژوهشی مراکز و مؤسسه‌های جامعة‌المصطفی نظرات و دیدگاه‌های خود را درباره نوع جهت‌گیری فعالیت‌های پژوهشی ارائه نمودند.

 

 

 

 

 تاريخ درج خبرچهارشنبه ١٩ دی ١٣٩٧

  شماره خبر:٩٦٦٣١

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: